Účinky Bio Hyaluronu

Kyselina hyaluronová je v našem těle všudypřítomná a zcela nezastupitelná. Ani si neuvědomujeme, jak důležitou roli hraje v pojivové, epitelové i nervové tkáni. Najdeme ji nejvíce v kůži, ve šlachách, svalech a kloubech.

Možná nás ani ve snu nenapadlo, že kyselina hyaluronová je součástí pupeční šňůry, synoviální tekutiny v kloubech nebo že díky ní má oční sklivec gelovou konzistenci. Je samozřejmě součástí organismů celé živočišné říše. Ve vyšší koncentraci ji najdeme také v hřebínku kohoutů, ve žraločí kůži či velrybí chrupavce a je v menší míře zastoupena i v lymfatické tekutině a séru všech savců. Vyskytuje se také v obalu některých mikroorganismů.

Kyselina hyaluronová má skvělou schopnost vázat na sebe vodu (až tisícinásobek vlastní hmotnosti) a tím hydratovat a zjemňovat pokožku. Dokáže udržovat tvar tkání a posilovat jejich pnutí. Je účinným antioxidantem chránícím proti volným radikálům. Podporuje novotvorbu kolagenu. V pojivové tkáni, kloubech a chrupavkách zastává funkci lubrikantu, díky ní je náš pohyb plynulý a bezbolestný, protože klouby o sebe nedřou, ale díky vazké synoviální tekutině po sobě hladce kloužou.

Mladý dospělý člověk vážící kolem 70 kg má ve svém těle asi 15 g kyseliny hyaluronové, nicméně s věkem její obsah významným způsobem klesá. To se projevuje vznikem vrásek, vysycháním očí, stárnutím pokožky a její zhoršenou hydratací, vysycháním synoviální tekutiny a následným tuhnutím a bolestmi kloubů.

Nicméně všechny tyto obtíže dokáže přísun kyseliny hyaluronové zastavit nebo alespoň zpomalit. Není proto divu, že je za posledních 20 let jednou z vůbec nejvíce zkoumaných látek.

Co ano a co ne?

To, že je nepřítelem kyseliny hyaluronové věk, už víme. Ničí ji však i nikotin, sluneční záření a rozkládá ji také enzym zvaný hyaluronidáza. Produkci hyaluronidázy dokážou zpomalovat například borůvky, brusinky nebo citrusy. Na kyselinu hyaluronovou je naopak bohatý vývar z rybích kostí.

Svalově kosterní systém

 • Zajišťuje mazání kloubů, což snižuje tření a zvyšuje jejich mobilitu
 • Chrání klouby, svaly a chrupavky před stárnutím
 • Amortizuje vibrace, ke kterým dochází v průběhu cvičení a všeobecného pohybu kloubů
 • Redukuje zánět tím, že poskytuje úlevu od bolesti

Kůže

 • Dodává vlhkost pokožce, tím jí dává mladistvý vzhled
 • Zvyšuje pružnost pokožky
 • Zabraňuje tvorbě vrásek
 • Pomáhá vytvářet nové tkáně a zabraňuje vytváření jizev
 • Pomáhá při hojení ran

Zrak

 • Dává vlhkost očím a pomáhá jim zůstat čisté, vlhké a zdravé

Kardiovaskulární systém

 • Hydratuje a maže srdeční chlopně

Charakteristika kyseliny hyaluronové v produktu Nature Bio Hyaluron

 • Není živočišného původu. Vyrobek je bio fermentační kultury mikroorganismů a nikoli živočišného původu. Neobsahuje zůstatky živočišného původu jako jsou viry, hormony a antibiotika.
 • Vysoká čistota. Čistota bio hyaluronové kyseliny je přes 95%, což je vyhodou ve srovnání s kyselinou hyaluronovou živočišného původu, jejíž čistota je pouze 10-20%
 • Vysoká molekulová hmotnost. Má ideální molekulovou hmotnost od 1.500.000 Daltona, což ji zároveň umožňuje rychlou absorpci a vysokou účinnost.
 • Úplná a rychlá absorpce. Vstřebávání probíhá v zažívacím traktu, z menší části v ústech a větší části v tenkém střevě.

BIO HYALURON 50 ML
1 399 Kč

BIO HYALURON 50 ML

Obsah kyseliny hyaluronové: 10 mg / ml

Bio Hyaluron je viskozní tekutina kyseliny hyaluronové s vysokou molekulovou hmotností, která se úplně a rychle absorbuje do organismu.

Promazává a chrání klouby, chrupavky a svaly, zabraňuje degradaci a zlepšuje pohyblivost kloubů. Dodává pokožce vlhkost a mladistvý vzhled.Platební kartou


Bankovní převod


Dobírka

Platby online GoPay Platební kartou ME Platební kartou VBV Platební kartou Secure Platební kartou Platební kartou 2 Platební kartou 3 Platební kartou4

DPD

DPD

Balík na poštu

Balík na poštu

Balík do ruky

Balík do ruky

Balík do balíkovny

Balík do balíkovny